Rekreacja

Nurkowanie

Pod wodą znajduje się 5 platform na głębokości 4m, 6m, 7m, 11m i 23m oraz wraki: samochodu na 19m i jachtu na 16m (wszystko oporęczowane i obojkowane w niewielkiej odległości od brzegu ). Nurek może pod wodą spotkać: szczupaki, okonie, miętusy, węgorze, płocie, leszcze, karpie, wzdręgi i liny. Roślinność wodna jest rozwinięta w niewielkim stopniu, tylko niektóre partie jeziora porośnięte są oczeretami.
Roślinność zanurzona występująca w litoralu jest słabo rozwinięta, występuje jedynie wzdłuż oczeretów i górek podwodnych.

Baza nurkowa - szkoła: BAZY NURTUR - niewielka odległość od Warszawy umożliwia szybkie wypady weekendowe. Baza oddalona jest o 2,5 km od pensjonatu Złota Rybka, znajduje się na terenie O.W. 'RUSAŁKA' w Warchałach. Cena za dzień korzystania z urządzeń i pomieszczeń bazy w cenie 5 zł. Do dyspozycji Gości jest sprężarkownia i magazyn powietrza, wypożyczalnia sprzętu, sklepik nurkowy, suszarnia oraz sala wykładowa.
Cena nabicia 15 litrowej butli 15 zł. Baza Nurkowa czynna w soboty,
niedziele i poniedziałki.

Kontakt: Tadeusz 604 504 905
www.nurkomania.pl/nurkowisko_narty.htm

 

SZKOŁA WINDSURFING

Baza szkoły windsurfingowej SurfSchool oddalona jest o 2,5 km od naszego pensjonatu, położona jest przy wschodnim brzegu jeziora, dzięki czemu wiatry wiejące w okresie letnim z zachodu, skierowane są w stronę bazy co znacznie ułatwia żeglugę, a przede wszystkim powrót do bazy kursantom. Oprócz bardzo czystej wody i sprzyjających warunków wietrznych jezioro charakteryzuje się piaszczystym dnem i długą, rozległą płycizną, co pozwala zarówno komfortowo stawiać pierwsze kroki w nauce windsurfingu i bezpiecznie doskonalić manewry.
Oprócz dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku, w czasie pływania na windsurfingu należy pamiętać o bezpieczeństwie. Zajęcia prowadzone są pod okiem fachowych instruktorów, posiadających uprawnienia instruktorskie i ratownicze.
Każdy kursant w czasie szkolenia ubrany jest w nowoczesną kamizelkę asekuracyjną, dodatkowym zabezpieczeniem jest zabezpieczenie z pontonu. Obszar szkolenia to rozległa płycizna, dzięki czemu można komfortowo oraz bez obawy utraty gruntu pod nogami uczyć się i rozwijać swoje umiejętności na desce co jest szczególnie ważne dla osób początkujących oraz dzieci.

Kontakt do instruktorów:
Tel.: +48 532 808 280
Tel.: +48 532 808 281
www.surfschool.pl


Pensjonat 'Złota Rybka'
Brajniki 1C, 12-122 Brajniki
Gmina Jedwabno (koło Szczytna)
Powiat szczycieński, woj. Warmińsko-mazurskie

tel. 517 768 007
tel. 501 731 326
jezioronarty@republika.pl

 

 

Copyrights © 2015 jezioronarty.pl

designed by otrzy