EKO SPA

EKO SPA

Oferta Eco Spa:

Balia kąpielowa

Umożliwia relaks na świeżym powietrzu. Niezależnie od pory roku, czy mroźna zima, czy upalne lato, kąpiel w drewnianej balii sprawia jednakową przyjemność. Oprócz relaksu niesie korzyści zdrowotne, przede wszystkim hartuje organizm. Zimą, po wyjściu z balii, dobrze jest natrzeć się śniegiem. Latem polać się zimną wodą i ponownie wskoczyć do gorącej balii.Masaż klasyczny całego ciała lub wybranych części
Najczęściej stosowaną formą masażu jest masaż klasyczny. W zależności od tego,
jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze,
relaksacyjne, pobudzające). Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób np: ortopedycznych, neurologicznych i innych. Prawidłowo wykonany masaż pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie. Do wykonania profesjonalnego masażu potrzebne są odpowiedniego typu olejki, kremy, czy maści lecznicze, które w połączeniu ze sprawną techniką masażu sprawia, że Państwa ciało pozostanie całkowicie odprężone.

Masaż antycellulitowy ud, pośladków, brzucha, ramion (z użyciem chińskich baniek)

Masaż ten cieszy się wśród moich pacjentek szczególnym zainteresowaniem. Rzeczywiście likwiduje celulit, doskonale napina i ujędrnia skórę, zmniejsza się też obwód masowanego obszaru. Sekret masażu antycelulitowego tkwi w mocnych technikach, dobrych kosmetykach i oczywiście systematyczności. Zwykle zalecam zabiegi dwa, a w miarę możliwości trzy razy w tygodniu, gdyż wtedy efekty są najlepsze. Traktowane w ten sposób komórki tluszczowe zostają rozbite i łatwiej jest je zemulgowac, czyli po prostu wchlonąć, jednak nie odbywa się to w magiczny sposób - po takim zabiegu należy pójść na spacer, potańczyć lub poćwiczyć w domu.

Masaż (drenaż) limfatyczny
Ma na celu przesunięcie chłonki i płynów ustrojowych w kierunku ujść żylnych poprzez naczynia limfatyczne. Wykonuje się go u osób po mastektomii, po leczeniu chorób nowotworowych wiążącym się z usunięciem węzłów chłonnych i w wielu innych schorzeniach.
Masaż ten wykonuje się niezwykle wolno i delikatnie, aczkolwiek bardzo precyzyjnie.
Ma to swoje uzasadnienie w prostej zależności - limfa (chłonka) napływa w miejsca,
na które działa ciepło i ucisk, zatem drenaż musi byc wykonywany delikatnie, by powodować odprowadzenie.

Masaż twarzy
Masaż taki zazwyczaj wykonuje się w celach relaksacyjnych, odprężeniowych jak i kosmetyczno-pielęgnacyjnych. Masaż poprawia ukrwienie skóry, przez co ta staje się
młodsza i bardziej jędrna. Pozostanie całkowicie odprężony.

Na czym polega masaż bańką chińską?
Bańkę próżniową można wykorzystać jako wspaniały instrument do masażu leczniczego i kosmetycznego. Jest to modyfikacją powyższych technik masażu z wykorzystaniem specjalnej gumowej, dużej bańki próżniowej. Na zachodzie taka modyfikacja nazywana jest 'Chińską Bańką Pełzającą', która polega na przyssaniu bańki znacznie większej niż zwykła szklana bańka, a następnie stopniowym jej przemieszczaniu (przeciąganiu) po skórze odpowiednich fragmentów ciała. Ta technika jest szczególnie skuteczna w przypadkach rwy kulszowej i ramiennej, a także innych zespołach bólowych kręgosłupa i bólach mięśni. Wykorzystuje się ja również jako metodę ułatwiającą wchłanianie przez skórę maści i kremów w skład których wchodzą substancje lecznicze lub kosmetyczne.

'Bańki wyciągają z ciała chorobę' - porzekadło ludów, Basia tel. 600 742 669Cennik

masaż klasyczny:
- całego ciała, czas : 60 min. , koszt 60 zł
- pleców, czas : 30 min. , koszt 35 zł
- twarzy, czas : 15 min. , koszt 18 zł
- stóp, czas : 15 min. , koszt 15 zł

masaż wyszczuplająco-ujędrniający

- brzuch-uda-pośladki, czas 40 min. , koszt 60 zł
- antycellulitowy masaż bańkami chińskimi, czas 40 min., koszt 50 zł
- drenaż limfatyczny częściowy, czas 20 min. , koszt 25 zł
Pensjonat 'Złota Rybka'
Brajniki 1C, 12-122 Brajniki
Gmina Jedwabno (koło Szczytna)
Powiat szczycieński, woj. Warmińsko-mazurskie

tel. 517 768 007
tel. 501 731 326
jezioronarty@republika.pl

 

 

Copyrights © 2015 jezioronarty.pl

designed by otrzy